EsporKariyerim

KVKK Aydınlatma Meni için Tıkla
Gizlilik Politikası için Tıkla
Çerezler için Tıkla


HESAP

Hesap oluşturmamın önünde bir engel var mı?
EsporKariyerim’de hesap oluşturabilmeniz için 13 yaşın üzerinde olmanız veya ebeveyniniz/yasal vasinizin iznine sahip olmanız gerekir. 13 yaşın üzerinde olmamanız durumunda oluşturulan hesabın tüm aktivitelerinin sorumluluğu ebeveyniniz/yasal vasiniz ve sizdedir.

Gerçek bilgilerimi vermek zorunda mıyım?
Evet. EsporKariyerim’de yapacağınız işlemler için sizden istendiğinde gerçek bilgilerinizi vermek zorundasınız. Buna adınız ve soyadınız da dahildir.

Hesabımı takas edebilir veya satabilir miyim?
Hayır. Hesap oluşturduğunuz anda aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız:

● Hesap bilgilerinizi/hesabınızı kimseyle paylaşamazsınız.
● Hesap bilgilerinizi/hesabınızı satamazsınız veya devredemezsiniz.
● Hesap bilgilerinizi gizli tutmalısınız.

Hesap bilgilerinizin ifşa olması veya başkası tarafından öğrenildiğini düşünmeniz durumunda derhal bize bildirmelisiniz. Hesabınızı başkasıyla paylaşmanız veya hesabınızın güvenliğini yeterince sağlayamamanız durumunda meydana gelebilecek yetkisiz erişim ve kayıplardan (Sanal İçerik kayıpları da dahil olmak üzere) siz sorumlusunuz.

HESABIN FESHİ

Hesabın askıya alınması ve feshi.
Siz Hesabınızın askıya alınması veya silinmesi için talepte bulunabilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçmelisiniz.

Biz Şu hâllerde yeterli şüphe oluşması durumunda hesabınızı size haber vermeksizin askıya alabilir veya silebiliriz:

● Hizmet Şartları’nı veya Kullanım Kuralları’nı ihlâl ettiyseniz.
● Yasal gerekçeler, 3. şahısların haklarının korunması veya EsporKariyerim menfaati gerekçesiyle hesabın aktivitelerinin sonlandırılması gerekli ise.
● Başka birisinin ödeme yöntemlerini izinsiz kullanmış iseniz.

Bu tespitleri yapabilmek için otomatik sistemler veya işbirliği yaptığımız kişilerin verdiği bilgileri kullanabiliriz. Yanıldığımızı düşünürseniz Yardım Merkezi’mizden hiçbir detayı atlamadan bizimle iletişim geçin.

Hesabım sonsuza kadar muhafaza edilecek mi?
Bunun garantisini veremeyiz. Hesabınızın uzun süre inaktif olması durumunda hesabı feshetme veya askıya alma hakkımızı saklı tutarız.

Hesabım feshedilirse ne olur?
Hesabınıza tanımlanmış olan tüm kayıtlar silinir ve bunlara erişemezsiniz.

● Oluşturduğunuz diğer hesapların da feshedilebileceğini anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

Hesabınızın EsporKariyerim tarafından Hizmet Şartları çerçevesinde her zaman feshedilebileceğinin riskinin bulunduğunu biliyor ve bu şartlara göre davranacağınızı kabul ediyorsunuz.

KULLANICI TARAFINDAN OLUŞTURULAN İÇERİKLER

EsporKariyerim Hizmetleri içerisinde yayınladığım içeriklerden sorumlu muyum?
Evet. EsporKariyerim Hizmetleri içerisinde yayınladığınız tüm mesajlar, içerikler, metinler, sesler, görüntüler ve her türlü iletişiminizden ( “İçerikleriniz” ) siz sorumlusunuz.

İçerikleriniz’i ancak şu şartları kabul ediyorsanız yayınlayabilirsiniz:

● İçerikleriniz’i yüklediğiniz veya yayınladığınız andan itibaren, yayınladığınız veya yüklediğiniz İçerikleriniz’in dağıtma, yayınlama, uyarlama, çoğaltma, değiştirme, türevlerini üretme ve tüm telif haklarını süresiz ve ücretsiz olarak EsporKariyerim’a vermiş olduğunuzu kabul ediyorsunuz.

● İçerikleriniz’in üzerindeki tüm haklarınızdan Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının izin verdiği ölçüde feragat ediyorsunuz. Aksi durumda İçerikleriniz’i adınız veya rumuzunuz ile veya adınız veya rumuzunuz olmadan kullanma ve değiştirme hakkını EsporKariyerim’e verdiğinizi kabul ediyorsunuz.

● İçeriklerinizin hiçbirinin EsporKariyerim’nin hiçbir gizlilik yükümlülüğü, eser sahibini zikretme yükümlülüğü veya başka yükümlülük getirmediğini ve İçerikleriniz’in herhangi bir kullanım veya ifşasından dolayı EsporKariyerim’nin sorumlu tutulamayacağını beyan, taahhüt ve kabul diyorsunuz.

● İçeriklerinizin başarılı olması için minimum 3 resim, yazım kurallarına uygun ve düzenli olması gerekmektedir.

İçerikleriniz’in hiçbir üçüncü şahsın haklarına tecavüz etmeyeceğini beyan, taahhüt ve kabul ediyorsunuz.

TELİF HAKKI İHLALLERİNİN BİLDİRİLMESİ

Birisi telif hakları ile korunan bir eserimin haklarını EsporKariyerim Hizmetleri’nde ihlal etmişse ne yapmam gerekir?
EsporKariyerim Hizmetleri içerisinde ihlal edilen bir telif hakkınız olduğunu düşünüyorsanız bunun için  [email protected] adresine telif hakkıyla korunan eserin hangi eser olduğu veya adı, telefon numaranız ve e-posta adresiniz ile bildirebilirsiniz. Yalnızca ilgili eserin telif hakları sizdeyse veya sahibi adına hareket etmenizi sağlayan vekaletiniz varsa bildirebilirsiniz.

Söz konusu bildirim bir yasal bildirimdir ve gerektiğinde ihlal ettiğinden şüphelenilen kişi ile paylaşılabileceğini bildirmek isteriz.

KULLANIM KURALLARI

EsporKariyerim Hizmetleri’ni kullanımınız sırasında Türkiye Cumhuriyeti’nin (veya bulunduğunuz ülkenin) bütün kanun, yönetmelik ve düzenlemelerine uymak zorundasınız. Bunlara ek olarak aşağıdaki davranışlarınız ve yapabilecekleriniz ile ilgili kurallara ( “Kullanım Kuralları” ) da uymak zorundasınız. Kullanım Kuralları’nda yazılı olmayan kullanım kuralları da olabilir ve herhangi bir anda haberli veya habersiz bir şekilde Kullanım Kuralları’nı değiştirme hakkımız ve söz konusu davranış Kullanım Kuralları’nda belirtilmiş olsun veya olmasın EsporKariyerim ilkelerini ve politikalarını korumak amacıyla tedbir alma hakkımız da saklıdır. Geçici olarak uzaklaştırma ve hesabınızın feshedilmesi veya askıya alınması da alınabilecek tedbirler arasındadır.

Aşağıdaki davranışlar genel itibariyle cezai yaptırımlara yol açabilecek davranışlara örnektir. Fakat bunlarla sınırlı değildir.
1. Doğru olmadığı halde bir başka kişi veya kuruluş olduğunu iddia etmek. (EsporKariyerim çalışanı olduğunu iddia etmek de buna dâhildir.)
2. Sizin hakkınızda, EsporKariyerim çalışanları hakkında veya başka üyeler hakkında kimlik belirtici bilgileri kamuya açık sergilemek.
3. Başka üyeleri veya EsporKariyerim çalışanlarını taciz etmek, takip etmek veya tehdit etmek.
4. Üyeler için uygunsuz olduğunu düşündüğümüz içerikleri aktarmak veya iletmek. Küfürlü, zararlı, tehdit edici, taciz edici, karalayıcı, kaba, müstehcen, seksüel, ırkçı, etiğe aykırı veya herhangi bir başka bakımdan uygunsuz olan bir dil kullanmak da buna dâhildir.
5. Virüs, Truva atı, tuş kaydedici (keylogger) ve bunların dışında gerçek şekilde zarar vermeye çalışan, zarar verici bir şekilde araya girmeye, gizlice izlemeye veya herhangi bir sistemi, veriyi veya kişisel bilgiyi izlemeye, toplamaya yönelik içerikleri aktarmak veya aktarılmalarını kolaylaştırmak.
6. EsporKariyerim tarafından EsporKariyerim Hizmetleri’ni korumak üzerine çalışan herhangi bir tekniği atlatmak, etrafından dolaşmak, deaktif hâle getirmek, çalışamaz durumda bırakmak, bozmak, şifrelemesini çözmek veya tersine mühendislik yapmak, kodlarını açığa çıkarmak.
7. Tekrarlayan paylaşımlar (spam ve flood) yaparak sohbet veya ilgili ortamın akışını sabote etmek (Yardım Merkezi’miz üzerinden defalarca talep oluşturmak da buna dâhildir).
8. Her ne sebeple olursa olsun, EsporKariyerim tarafından net bir şekilde izin verilmeyen üçüncü parti program kullanımı. Modlar, Hackler, injection yoluyla yapılan hileler, otomatik tıklamayı sağlayan donanımlar veya yazılımlar da buna dahildir ve bunlarla sınırlı değildir.
10. EsporKariyerim Hizmetleri’ne ilişkin her tür iletişimi araya girerek izleyen, taklit eden, manipüle eden veya yeniden yönlendiren yetkisiz üçüncü parti programların kullanımı.
11. Halka açık olmayan EsporKariyerim Hizmetleri alanlarına erişmek veya erişmeye çalışmak.
12. EsporKariyerim markasının itibarını hedefleyen, zedelemeye çalışan her türlü yazı, resim, iletişim, yayın yapmak.
13. Doğru olmadığı halde EsporKariyerim ile bağlantılı olma görünümü veren, kimlik bildirici bilgiler içeren veya karalayıcı, kaba, müstehcen, seksüel, ırkçı, etik dışı veya herhangi bir başka sebeple uygunsuz olan bir hesap veya kullanıcı adı seçmek. Bu durumlardan biri tespit edildiğinde haber vermeksizin EsporKariyerim hesabınızı feshedebilir veya başka tedbirler alabilir.
14. Başka kişileri Kullanım Kuralları veya Hizmet Şartları’nı ihlal etmeye teşvik etmek veya cesaretlendirmek.
15. EsporKariyerim Hizmetleri’ni yazılı iznimiz olmadan ticari amaçlı kullanmak veya
EsporKariyerim Hizmetleri’ni kullanmayı durdurmanız talep edildikten sonra kullanmak.

İŞBU HİZMET ŞARTLARI’NI OKUYUP ANLADIĞINIZI VE EsporKariyerim HİZMETLERİ’Nİ KULLANDIĞINIZ VEYA ONLARA ERİŞTİĞİNİZDE İŞBU HİZMET ŞARTLARI’NIN ÜZERİNİZDE BAĞLAYICI HALE GELDİĞİNİ BİLİYOR VE KABUL EDİYORSUNUZ.